Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Rinkodara>Pardavimų prognozės modelis: UAB "Švyturio – Utenos alus"

Pardavimų prognozės modelis: UAB "Švyturio – Utenos alus"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

"Švyturio" epochos pradžia. "Švyturio" modernizavimo darbai. Probleminės srities aprašymas. Modelio formulavimas. Situacijos modeliavimas. Švyturio alaus pardavimai 2002-2003 m. Utenos alaus pardavimai 2002-2003 m. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Pirmoji alaus darykla Lietuvoje įsikūrė 1784 metais Klaipėdoje. Tai buvo įsimintini metai . Klaipėdiečiams pabodo vežti vokišką alų iš Tilžės ir jie nusprendė pasidaryti savo.
Šio verslo ėmėsi tikras pamario krašto patriotas Klaipėdos pirklys Rainekė (J.W.Reinecke). Jo sena giminė jau visą šimtmetį plukdė laivus po visą Baltijos jūrą, o giminės herbe puikavosi jūrinis erelis - narsios jūreivystės simbolis. Šis simbolis papuošė ir naujos alaus daryklos emblemą, jis liko "Švyturio" herbe ir iki šių dienų.
Klaipėdiečio Rainekės alus sulaukė tokio didelio populiarumo, kad visame pajūryje pradėjo dygti bravorai. Tačiau jie negalėjo pasiūlyti tokio puikaus alaus, kaip Rainekės. Puikiu skoniu ir kokybe su pirmuoju klaipėdietčio alumi varžytis galėjo nebent kitas iškilus pamario krašto aludaris Teodoras Proisas (Theodor Preuss). Vyrai nusprendė, kad galima dirbti kartu. Dvi bendrovės susijungė ir naujoji alaus darykla tapo neginčytinu krašto aludarių lyderiu.
"Švyturio" epochos pradžia. Pirmasis alus po karo atstatytoje "Švyturio" alaus darykloje buvo išvirtas 1946 metais. Iš pradžių jis buvo pilstomas tik į statines ir vežiojamas į Klaipėdos krašto barus. 1950 metais įmonėje buvo pastatyta pilstymo į butelius linija, kuri, augant Klaipėdos alaus paklausai, buvo nuolatos keičiama galingesne. 1960 m. "Švyturio" specialistai sukūrė "Baltijos" alaus receptą. Šis alus tapo "Švyturio" gaminamo alaus grupės flagmanu. 1973 metais "Švyturyje", viename iš pirmųjų Lietuvoje, alus pradėtas pasterizuoti. Per 1975 m. "Švyturys" išvirė jau 2,76 mln. dekalitrų alaus. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, "Švyturys" buvo reorganizuotas į akcinę bendrovę. Beveik visos akcijos priklausė įmonės darbuotojams, kurie ryžosi įmonės pelną panaudoti jos pertvarkymui. Nuo 1995 metų "Švyturio" alus pradėtas pilstyti į 30 ir 50 litrų statinaites (kegus) ir greitai tapo vienu populiariausiu baruose ir restoranuose pilstomu alumi. 1996 metais pastatyta tuo metu pati moderniausia alaus pramonėje filtravimo sistema.1999 m. "Švyturys", pardavęs 3,96 mln. dekalitrų, padidino apyvartą iki 72,5 mln. litų ir uždirbo 24,46 mln. litų grynojo pelno.
"Švyturio" modernizavimo darbai - naujos pilstymo linijos pajėgumas - 40 tūkst. butelių per valandą. Ji pakeis iki šiol veikusias dvi senąsias - 12 ir 22 tūkst. butelių per valandą pajėgumo linijas. įmonės modernizavimui buvo skirta per 13 mln. litų. Tai leido padidinti gamybos pajėgumus maždaug 25 proc. Investicijų dėka alaus darykloje buvo baigtas virimo cecho modernizavimas, pastatytos papildomos fermentavimo talpos, atnaujintas šaldymo ūkis.
"Švyturio" alaus gamybos grandyje atsirado ypač pažangi naujovė - panaudotų mielių valymo sistema. Tokią pat sistemą, siekdama efektyviai spręsti ekologines problemas.
Brangaus įrenginio dėka "Švyturyje" bus žymiai geriau išvalomos alaus gamybos atliekos, pagerės nutekamojo vandens kokybė. Ūkininkams, perkantiems panaudotas alaus mieles žemės ūkio reikmėms, bus galima parduoti labiau koncentruotą produktą. Alaus darykla kiekvieną mėnesį ūkininkams parduoda per 100 tonų mielių. Alaus daryklos Klaipėdoje gamybai modernizuoti numatoma skirti apie 15 mln. litų.
1970 Rugsėjo mėnesį skirtas 14 ha plotas daryklai "Utenos alaus kombinatas" statyti. Utenos alus vienintelė alaus darykla įkurta pramonės ministerijos sprendimu, turint aiškų tikslą pastatyti geriausią daryklą Lietuvoje. 1970 metais naują daryklą buvo nutarta statyti Vilniuje, nes tai sostinė ir patogi vieta susisiekimui. Tačiau sumanaus pirmojo įmonės vadovo pastangomis buvo pasirinkta Utena. Nors buvusioje sąjungoje Utenos regioną aptarnauti galėjo ir kitos alaus daryklos, tačiau priimtas sprendimas statyti daryklą Utenoje, nes čia rastos idealios sąlygos: itin švarus vanduo ir tai įtakojanti supanti aplinka. Utena ir jos apylinkės - ypatingai vandeningas rajonas (čia ir giliausias Lietuvoje Tauragnų ežeras ir švariausia Žeimenos upė), švari gamta, apsupta nacionaliniais parkais, kur vyksta nuolatinis gamtos, o taip pat ir vandens, kurį naudoja Utenos alus, savaiminis apsivalymas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRinkodaros kursinis darbas
KategorijaRinkodara
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis448.32 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV.Boguslauskas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pardavimu prognozes modelis UAB Svyturio Utenos alus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V.Boguslauskas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą