Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Rinkodara>Marketingo aplinkos analizė: "IKI" prekybos sistema

Marketingo aplinkos analizė: "IKI" prekybos sistema

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Marketingas. Prekybos marketingas. Marketingo sistema. Marketingo principai. Įmonės marketingo makroaplinka. Įmonės marketingo mikroaplinka. "IKI" marketingas. "IKI" pristatymas. Įmonės ir jos prekių charakteristika. Marketingo aplinkos analizė. Konkurentai. Tiekėjai. Pirkėjai. Politinė-teisinė aplinka. Ekonominė aplinka. Gamtinė (ekologinė) aplinka. Konkurencinė aplinka. Technologinė aplinka. Socialinė-kultūrinė aplinka. Apklausa. Išvados. Priedai. Anketa

Ištrauka

Darbo tikslas – sudaryti prekybos centro marketingo planą įvertinant marketingo aplinką, kuri turi įtakos marketingo galimybėms. Marketingo veiksmingumą išanalizuoti pritaikius anketų metodą.
Darbo uždaviniai – nustatyti prekybos centro tikslines rinkas, jų poreikius ir interesus. Smulkiau nagrinėsime "IKI" parduotuvės, esančios Gardino g. 2, Šiauliuose marketingą.
Siekiant ilgalaikės sėkmingos veiklos rinkoje, būtina sekti ir stebėti konkurentų veiksmus, jų siūlomų prekių kainas ir kokybę bei teikiamas papildomas paslaugas, vartotojų poreikius, analizuoti galimus naujų prekių įvedimo bei asortimento praplėtimo veiksmus, marketingo planus, kurie atitiktų prekybos centro galimybes ir resursus. Pirkėjas sprendimą pirkti priima analizuodamas daugelio pardavėjų pateiktą informaciją ir prekių bei jų kainų, kokybės charakteristikas. Taigi neužtenka pateikti į rinką tam tikrą prekę, - yra būtina atlikti tos prekės marketingo planavimą.
Gana ilgai vyravęs požiūris, kad pirkėjai vadovaujasi tik racionaliais kainos ir prekės kokybės kriterijais, keičiasi. Esant didelei aukštos kokybės prekių pasiūlai, pirkėjai, pasirinkdami prekybos tašką vadovaujasi tokiais kriterijais, kurie nėra apčiuopiami ir gana subjektyvūs – papildoma nauda, kurią galima gauti įsigyjant prekę, paslaugos, kurias pardavėjas siūlo kartu su preke, įvaizdis rinkoje ir kt.
Praktinės veiklos pavyzdžiai rodo, kad aukščiau minėti kriterijai yra būtinybė, bet dar negarantuojanti sėkmingos veiklos. Siekiant sėkmingai vystyti prekybą būtina atlikti ne tik atskirų prekių marketingo planavimą, bet ir parengti detalų prekybinės įstaigos marketingo planą. Kadangi šis prekybos centras yra netoli mano namų, įdomu buvo ištirti jo marketingo aplinkos analizę, sužinoti, kurią iš netoliese esančių parduotuvių žmonės renkasi mieliau. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRinkodaros kursinis darbas
KategorijaRinkodara
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis50.64 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Liongina Juozaitienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Marketingo aplinkos analize IKI prekybos sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • lekt. Liongina Juozaitienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą