Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Rinkodara>Lietuvos eksporto galimybės

Lietuvos eksporto galimybės

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos užsienio prekybos analizė. Lietuvos eksporto analizė. Svarbiausi užsienio prekybos partneriai. Lietuvos užsienio prekybos tendencijos ir perspektyvos. Lietuvos komercijos atašė plėtra. Išvados.

Ištrauka

Narystė Europos Sąjungoje Lietuvai pakeitė tiek vidaus tiek išorės rinkos sąlygos. Atsirado nauji ir griežtesni standartai, buvo panaikinti muitai , o taip pat ir kiti veiksniai kurie sąlygojo įmonių veiklos galimybes šalyje bei prekybą su užsienio rinkomis. Šių sąlygų nagrinėjimas ir tendencijų numatymas šiai dienai yra ypač aktualus.
Lietuvos užsienio prekybos režimo spartus liberalizavimas atliko svarbų vaidmenį sukuriant sąlygas rinkos ekonomikai ir šalies ekonomikos plėtrai. Galima teigti, kad liberalus Lietuvos prekybos režimas buvo esminis ekonominio šalies atsigavimo veiksnys.
Ilgainiui Lietuvos užsienio prekyba nužingsniavo ekonomistų spėjama kryptimi– eksporto plėtros tempai sulėtėjo, po ilgokos pertraukos importas augo sparčiau nei eksportas, taip pat pastebėta, jog vis didesnė eksporto dalis tenka NVS šalims, vis gi, Europos Sąjunga tebėra pagrindinė Lietuvos prekių pardavimo rinka.
Nuo 2004 m. gegužės 1 d. Lietuva perėmė visus Europos Sąjungos sutartinius santykius su trečiosiomis šalimis bei tarptautinėmis organizacijomis. Tokiu būdu, užsienio prekybos režimo nustatymas yra deleguotas Europos Sąjungos Tarybai bei Europos Komisijai ir Lietuvos Respublika įsijungė į bendrąją Europos Sąjungos prekybos politikos erdvę, kur visa užsienio prekyba yra reglamentuojama vieningai.
Europos Sąjungos plėtra atvėrė didžiules galimybes Lietuvos verslui – Lietuva įsiliejo į bendrąją rinka, turinčią daugiau kaip 450 milijonų vartotojų. Lietuva ne tik tapo bendrosios rinkos nare - ji taip pat dalyvauja ES išorinės ekonominės politikos formavime. Svarbi užduotis mūsų ūkiui yra ne tik atlaikyti išaugusią konkurenciją, bet ir pasinaudoti gerokai didesnės vidaus rinkos pranašumais bei didesniu kitų rinkų atvirumu, siekiant spartaus ekonomikos augimo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-07
DalykasRinkodaros kursinis darbas
KategorijaRinkodara
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis228.07 KB
Autoriuspovilas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJuozas Vijeikis
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos eksporto galimybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 3 Klasė/kursas
  • Juozas Vijeikis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą