Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Rinkodara>Viešojo muziejaus rinka

Viešojo muziejaus rinka

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Viešojo muziejaus samprata ir raida. Viešojo muziejaus samprata. Viešojo muziejaus raida. Viešojo muziejaus veikla. Viešojo muziejaus misija. Viešojo muziejaus funkcijos. Viešojo muziejaus teisiniai pagrindai. Viešojo muziejaus steigimas. Viešojo muziejaus reorganizavimas ir likvidavimas. Teisiniai pagrindai reglamentuojantys viešojo muziejaus veiklą. Išvados.

Ištrauka

Muziejų vadyba nėra labai senas reiškinys, ypač Lietuvoje. Tačiau šiais laikais, kad muziejus efektyviai veiktų ir funkcionuotų, būtinas naujų valdymo būdų ir idėjų taikymas.
Šis darbas yra magistro darbo ,,Muziejų vadyba" dalis (pradžia), kurioje nagrinėjami viešojo muziejaus organizaciniai pagrindai.
Organizaciniai pagrindai – tai tarsi ir yra pagrindas ant kurio stovi visa organizacija (šiuo atveju muziejus), į kurį remiasi jos veikla. Muziejaus misija, tikslai, veiklos pobūdis ir jos teisinis reglamentavimas taip pat yra ir muziejaus vadybos, jo valdymo strategijos pagrindas.
Kiekvienas vadybininkas ar vadovas privalo gerai žinoti, būti išanalizavęs, kokią organizaciją valdo, kokia jos misija, tikslai, veiklos ypatybės. Organizacijos neįmanoma valdyti, nežinant jos organizacinių pagrindų.
Semestrinio magistro tiriamojo darbo tikslas – išnagrinėti viešojo muziejaus organizacinius pagrindus. Siekiant įgyvendinti pagrindinį tikslą, darbe keliami šie uždaviniai:

1) Išanalizuoti viešojo muziejaus sampratą ir raidą.
2) Išnagrinėti viešojo muziejaus misiją ir tikslus.
3) Išanalizuoti viešojo muziejaus funkcijas ir veiklą.
4) Išnagrinėti teisinius pagrindus reglamentuojančius viešojo muziejaus veiklą.

Semestriniame magistro mokslo tiriamajame darbe taikomi mokslinių publikacijų analizės bei šaltinių analizės metodai, nagrinėjamos mokslinės publikacijos, susijusios su viešojo muziejaus samprata, jo raida, misija, funkcijomis ir veikla; atskleidžiant, kaip viešojo muziejaus veiklą reglamentuoja teisiniai pagrindai, buvo nagrinėjami atitinkami teisiniai dokumentai.
Analizuojant viešojo muziejaus sampratą ir raidą, buvo remtasi garsių muzeologų Z. Zygulski, F. Waidacher, Nastazijos Keršytės tyrinėjimais, įvairių muziejų asociacijų ir kitų panašių institucijų dokumentais.
Apibūdinant viešojo muziejaus misiją, funkcijas ir veiklą, buvo remtasi Gary Edson and David Dean ,,The Handbook for Museums", Neil Kotler & Etson Kotler ,,Museum Strategy and Marketing" , Fiona McLean ,,Marketing the Museum".
Nustatant muziejų veiklos teisinio reglamentavimo ypatumus, naudotasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, kodeksais, įstatymais, kitais teisės aktais, tarptautinėmis sutartimis, konvencijomis, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Statutu, Muziejų etikos kodeksu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRinkodaros kursinis darbas
KategorijaRinkodara
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai24
Dydis39.15 KB
AutoriusVaiva
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesojo muziejaus rinka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą