Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Rinkodara>Kavinės aplinkos tyrimas: "Prie Pilies"

Kavinės aplinkos tyrimas: "Prie Pilies"

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Esama padėtis. Įmonės valdymo struktūra. Pasirinkto produkto aprašymas. Išorinės aplinkos poveikis kavinei, SWOT analizė. Tiriamoji dalis. Informacijos analizė. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Vis dažniau ir dažniau Lietuvoje kuriamos naujos darbo vietos, naujos žmonių prasiblaškymo vietos – tai nauji prekybos centrai, pramogų centrai vaikams ir suaugusiems, poilsio zonos. Daug kur didžiuliai apsipirkimo centrai išdygsta vienas šalia kito. Vieniems tai kelia pasipiktinimą, kitiems džiaugsmą…

Maždaug už 9 km nuo Kauno, abiejose plento j Jurbarką pusėse išaugęs gražus Raudondvario miestelis. Aukštutinėje Nevėžio slėnio terasoje įsikūręs jo architektūrinis ansamblis - rūmai ir kiti gyvenamieji bei ūkiniai buvusio dvaro pastatai, parkas.
XVI a. pabaigoje - XVII a. pačioje pradžioje ši vietovė buvo vadinama Naujuoju Aukštadvariu, XVII a. viduryje - Aukštuoju Raudondvariu. (Raudondvario vardą vietovė gavo, kai buvo pastatyti raudonų plytų rūmai.) Aukštuoju Raudondvariu ji dar vadinama ir 1717 m. Vėliau įsigali dabartinis pavadinimas - Raudondvaris. 1652 m. ir vėlesniuose vokiečių kalba rašytuose dokumentuose ji vadinama Raudonpiliu.
Raudondvariui priklausė Panemunės palivarkas, dabartinis Šiaudinės miestelis, taip pat Graužiu, Netonių, Repanionių, Gurkšlių, Tomašiūnų, Miškinių bei Rambatonių kaimai.
XVI a. antroje pusėje dvaro savininkas buvo Kauno pakamorė Vaitiekus Dziavialtauskas, vėliau - jo sūnus Jonas Dziavialtauskas. Apie XVII a. vidurį dvaras tampa J. Kosakovskio, o 1652 m.- Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didžiojo etmono Jonušo Radvilos aprašymais) bei 1959 m. mūrų zondavimo duomenimis, taip pat kai kuria nuosavybe. J. Radvilai mirus (1655 m. gruodžio 31 d.), jo valdos kartu su Raudondvariu atitenka pusbroliui - Boguslavui Radvilai. 1662 m. po ilgai trukusių derybų dvarą už 30 000 florinų nusiperka Vorlovskis. XVIII a. antroje pusėje Raudondvaryje jau šeimininkauja Zabielos, o nuo XIX a. pradžios - Tiškevičiai.
Keičiantis savininkams bei socialinėms-istorinėms sąlygoms, keitėsi ir dvaro pastatai, jų architektūrinė kompozicija, interjeras.
Remiantis seniausiais šaltiniais (1652 ir 1661 m. inventoriniais aprašymais) taip pat kita medžiaga, galima susidaryti vaizdą, kaip atrodė senieji dvaro rūmai ir kiti pastatai ir kaip jie buvo perstatinėjami.
XVII a. Raudondvario ansamblį sudarė rezidentiniai dvaro rūmai, iš tradicijos vadinami pilimi, ir keletas gyvenamųjų bei ūkinių pastatų, vėliau buvo pastatyta oranžerija, kurioje dabar ir įkurta kavinė "Prie Pilies".
Vieta kavinei parinkta kuo puikiausiai. Raudondvario pilis – viena iš panemunės pilių, taigi ekskursantų netrūksta. Ne paslaptis, kad ekskursijų metų išalkstama, taigi pigiai ir greit pavalgyt retai kas atsispiria, o tam kaip tik ir yra kavinukė "Prie Pilies". Dažnai čia apsilanko ir vestuvininkai, kurie taip pat neatsispiria pagundai užeiti į kavinukę. Priimami užsakymai iki 30 žmonių įvairioms progoms.
Tačiau yra ir kita "medalio pusė". Girdėjau vyresnių žmonių pasipiktinimus, kad tokiu būdu yra griaunamas istorinis – kultūrinis paveldas, tiek metų kruopščiai saugomas ir puoselėjamas. Paminėjo, kad rinks parašus dėl kavinės naikinimo ir oranžerijos atnaujinimo. Taigi norėčiau iškelti klausimą - ko labiau reikia: kavinės ar oranžerijos?
Šį klausimą nagrinėdama labiau pažinčiau žmones tuo pačiu sužinodama, ko jiems labiau reikia. Kokio amžiaus žmonėms rūpi išsaugot istorinius paminklus. Apklausa padėtų kavinės savininkams apsispręsti – plėtoti verslą šioje vietoje, ar ne. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRinkodaros kursinis darbas
KategorijaRinkodara
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis36.22 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasRagelienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasTechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kavines aplinkos tyrimas Prie Pilies [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Ragelienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą