Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Rinkodara>Žemės ūkio produktų rinkos specifika, pokyčiai ir jų veiksniai

Žemės ūkio produktų rinkos specifika, pokyčiai ir jų veiksniai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Įvadas. Žemės ūkio produktų rinkos specifika. Žemės ūkio produktų rinkos samprata. Žemės ūkio produktų paklausos ir pasiūlos ypatumai. Žemės ūkio produktų pasiūlos, paklausos ir kainų pokyčiai Lietuvoje. Pagrindinių žemės ūkio produktų pokyčiai ir jų veiksniai. Pagrindinių žemės ūkio produktų supirkimo ir suvartojimo pokyčiai bei jų veiksniai. Pagrindinių žemės ūkio produktų supirkimo kainų pokyčiai ir jų veiksniai. Žemės ūkio produktų rinka Lietuvoje. Rinkos reguliavimo prielaidos ir būdai. Rinkos reguliavimo priemonės ir jų rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Rinka–tai erdvė, kurioje vyksta prekių ir paslaugų mainai, prekybiniai ryšiai, tarp pardavėjų ir pirkėjų, o pastarųjų sprendimai formuoja pasiūlą ir paklausą bei jų tarpusavio priklausomybę.
Terminas "rinka" pirmiausiai reiškė vietą, kurioje prekės būdavo perkamos ir parduodamos. Tačiau rinka yra suprantama ne kaip turgavietė, o kaip sudėtingas ekonominis reiškinys, kuris apima visus ekonominius ryšius tarp pirkėjų ir pardavėjų bei įvairias organizacijas, kurios padeda prekės pirkėjui ir pardavėjui susisiekti vienam su kitu. Rinka - tai sudėtingas mechanizmas, koordinuojantis ekonomikos subjektų veiklą. Šiuolaikinėje visuomenėje rinka - ištisas kompleksas specializuotų rinkų - nuo fondų biržos iki apmokėjimo kirpėjui - apima visus veiksmus, atliekamus keičiant prekes ar paslaugas ir pinigus. Rinkos ekonominėmis sąlygomis funkcionuoja trejopa rinka: a) prekių; b) darbo jėgos ir c) kapitalo.
Rinkos ekonomikoje informacijos šaltinis įmonėms yra kainos. Kainos paskirsto išteklius tiems, kurie juos daugiausiai įvertina, ir tokiu būdu pasiekiama tai, kas geriausia visuomenei kaip kolektyvui.
Šalies rinką apibūdina tokie rodikliai, kaip populiacija ir įvairios jos charakteristikos, infrastruktūra, geografinės aplinkos savybės, užsienio įmonių dalyvavimas ekonomikoje.
Gyventojų skaičius tam tikroje rinkoje yra svarbiausias rinkos dydžio rodiklis, atskleidžiantis potencialią paklausą.
Sukūrus bendrąją ž.ū. produktų rinką ir priėmus Bendrosios rinkos statutą, apie 1968 m. įsigaliojo vienodos ž.ū. produktų kainos visose valstybėse narėse. Apie 90 proc. šios rinkos kontroliuoja Bendrijos institucijų leidžiami specialūs teisės aktai, ribojantys laisvą konkurenciją. ES veikia klasikinis rinkos modelis, kuris remiasi ne laisvosios konkurencijos principais, o yra valdomas ES teisės aktų. Į reguliavimo sritį įeina ne tik žemės ūkis, bet ir prekyba ž.ū. prekėmis. Žemės ūkio prekės – tai žemdirbystės, gyvulininkystės bei žuvininkystės produktai ir su jais tiesiogiai susiję pirminio perdirbimo produktai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRinkodaros kursinis darbas
KategorijaRinkodara
TipasKursiniai darbai
Apimtis37 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis82.37 KB
AutoriusDainora
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes ukio produktu rinkos specifika pokyciai ir ju veiksniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą