Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Rinkodara>Elektroninė klasterizacija

Elektroninė klasterizacija

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. "Times" technologijų svarba pažangiai ekonominei politikai. Klasterių kūrimo koncepcija. E-klasterizacijos strategija. Subalansuota dalyvio kortelė kaip strateginis instrumentas. E-klasterizacija: vizija, misija ir strategija. E-klasterių perspektyvos. Klasterių perspektyvos: ekonominė išeiga. Klasterių perspektyvos: partneriai ir bendruomenės. Klasterių perspektyvos: procesai. Klasterių perspektyvos: tobulinimas ir vystymas. Klasterių perspektyvos: organizacijos ir politika. Priežasties-pasekmės grandinė. Klasterių užuomazgos Lietuvoje. "Saulėtekio slėnio" projektas. Lietuvos baldų pramonės sektoriaus klasterizacija. Išvados.

Ištrauka

"Klasteris" – miglota sąvoka, todėl egzistuoja nemažai skirtingų klasterio apibrėžimų, tačiau beveik kiekviename iš jų galima rasti tokias sąvokas kaip artumas, tinklas ir specializacija. Klasteriui apibūdinti dažniausiai naudojamas Porterio apibrėžimas: "Klasteriai yra geografiškai artimos kompanijų ir asocijuotų institucijų, susijungusių tam tikrose srityse, grupės, susijusios bendromis technologijomis ir žiniomis. Jie paprastai egzistuoja apibrėžtose geografinėse teritorijose, kur lengvas susisiekimas, logistika ir kur lengvai prieinama kvalifikuota darbo jėga. Klasteriai paprastai koncentruojasi regionuose ir kai kada viename mieste".
Dėl informacinių technologijų plėtros ("times" technologijos) formuojasi palankios sąlygos e-klasterizacijai kurtis. E-klasterizacija leidžia sujungti geografiškai nutolusias organizacijas, dalintis žiniomis bei patirtimi, sumažinti sandorių kaštus bei greičiau įgyvendinti vykstančius procesus. E-klasteriai didina klasterio dalyvių konkurencingumą lyginat su kitomis rinkoje veikiančiomis organizacijomis.
Pasaulyje pasitaiko ekonomikos politikos strategijų, kurios sukurtos remiantis klasterių kūrimo koncepcija. Ekonominiai klasteriai inicijuoja visų dalyvių tinklaveiką pridėtinės vertės grandinėje. Taip siekiama sukaupti potencialą ir kompetencijas inovacijų galiai ir partnerių konkurencingumui klasteryje didinti. Dėl internetinių technologijų verslo ir vyriausybės tinklaveika kaimo vietovėse taps kaip varomoji jėga.
Internetinės technologijos, tokios kaip infrastruktūra, pritaikomumas, platformos, radijo signalų sistema, įgalina verslo procesus tinkle tarp kompanijų, tyrimo institutų ar vyriausybės. E- verslas ir e- vyriausybė sukels fundamentalų struktūrinį privataus ir viešojo sektorių pasikeitimą. Dėl šios plėtros atsiranda naujas poreikis ekonomikos ir technologijų politikoms. Šis poreikis apima ir e-klasterizacijos strategiją. Partneriai e-klasteryje yra sujungti į tinklą, procesai standartizuojami bei palaikomas tiesioginis sprendimų priėmimas naudojantis internetu. E-klasteriams reikia centrinės infrastruktūros bei paslaugų. E-žinių vadyba, e-mokymas ir e-vyriausybė yra pagrindiniai e-klasterių procesai ir paslaugos, skatinantys inovacijų procesus. Labai svarbūs inovaciniai e-klasterių procesai. Iš vienos pusės jie turi didinti reikalavimus radijo signalų sistemos infrastruktūrai, paslaugoms ir regioninei "times" technologijų plėtrai, o iš kitos pusės svarbu remti tinklaveiklą ir e-verslą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRinkodaros kursinis darbas
KategorijaRinkodara
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis38.44 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasK. Duoba
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektronine klasterizacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • K. Duoba
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą