Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Rinkodara>Studentų požiūris į jų pasirinktą specialybę: motyvacijos stojant, studijuojant bei projekcija į ateitį

Studentų požiūris į jų pasirinktą specialybę: motyvacijos stojant, studijuojant bei projekcija į ateitį

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti studentų motyvaciją stojant ir studijuojant pasirinktą specialybę bei atskleisti jų ateities lūkesčius. Darbo objektas – Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentų motyvacijos stojant ir studijuojant pasirinktą specialybę. Teorinė darbo dalis. Ankstyvieji požiūriai į motyvaciją. Motyvas ir jo samprata. Motyvų rūšys. Motyvacijos samprata ir esmė. Motyvacijos sąvokos reikšmė. Pagrindinės motyvacijos teorijos. Tyrimo rezultatų analizė. Kauno kolegijos veiklos pristatymas. Tyrimo metodika. Respondentų charakteristika. Motyvaciniai veiksniai įtakoję stojimą ir studijavimą. Respondentų ateities lūkesčiai. Hipotezių tikrinimas. Išvados. Priedai (5 psl.)

Ištrauka

Dinamiška aplinka ir šiuolaikinės organizacijos sąlygoja naujus reikalavimus mokymo įstaigoms, kurios turėtų ugdyti ne tik jaunimą, bet ir sudaryti mokymosi visą gyvenimą sąlygas kiekvienam individui. Todėl, mokymo įstaigos pačios atsiduria nuolatinio mokymosi situacijoje, sąlygojančiai šios įstaigos tapsmą besimokančia organizacija. Kolegijos tapsmas besimokančia organizacija, sąlygoja specifinių bruožų ir galimybių nustatymą, diegiant besimokančios organizacijos principus šioje įstaigoje.
Gebėjimų, atitinkančių žinių visuomenės reikalavimus, ugdymas tiesiogiai susijęs su nuolatine kaita bei jos sąlygotais naujais reikalavimais darbinei veiklai. Rinkos ekonomika švietimą veikia visiškai kitaip nei planinė, ir tai lengva paaiškinti: rinkos ekonomikoje darbo užmokestis tiesiogiai susijęs su žmoniškuoju kapitalu, o planinėje ekonomikoje šie dalykai beveik nepriklauso vienas nuo kito. Šiomis sąlygomis darbuotojams reikia tvirtų raštingumo, informacijos apdorojimo bei interpretavimo įgūdžių, sugebėjimo spręsti problemas, geresnio mokėjimo mokytis, didesnės iniciatyvos. Vieni svarbiausių bendrųjų gebėjimų, kurių prireikia pačiose įvairiausiose gyvenimo situacijose įvairių profesijų atstovams, yra bendravimo įgūdžiai.
Darbo aktualumas. Šiuolaikinė ekonomika labai priklauso nuo panaudojamos darbo kokybės: išsilavinimo lygio, kvalifikacijos, patirties, darbuotojų žinių ir gebėjimų, lemiančių gamybos rezultatyvumą. Todėl studentai, siekdami atitikties didėjantiems gamybos reikalavimams, privalo nuolat gerinti savo žinių ir gebėjimų kokybės lygį. Svarbiausia - pažinti savo asmenybės ypatumus ir poreikius, mokėti pasinaudoti jų teikiamais privalumais, išmintingai kompensuojant trūkumus. Apie žmogaus turimą motyvaciją galima spręsti iš to, kiek jėgų jis įdeda tobulindamas savo sugebėjimus.
Tyrimo problema – išsiaiškinti studentų poreikių atsiradimo prielaidas, jų motyvacijos veiksnius stojant ir studijuojant pasirinktą specialybę, nes jokia veikla neprasideda be priežasties.
Darbo tikslas – išanalizuoti studentų motyvaciją stojant ir studijuojant pasirinktą specialybę bei atskleisti jų ateities lūkesčius.
Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti motyvaciją ir jos esmę teoriniais aspektais;
2. Pateikti veiksnius, turinčius įtakos žmogaus motyvacijai;
3. Atlikti studentų motyvaciją stojant ir studijuojant pasirinktos specialybės tyrimą.
4. Atskleisti studentų ateities lūkesčius.
Darbo objektas – Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentų motyvacijos stojant ir studijuojant pasirinktą specialybę.
Darbo metodai: mokslinės literatūros šaltinių analizė, internetinių šaltinių analizė, anketinė apklausa ir jos duomenų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRinkodaros kursinis darbas
KategorijaRinkodara
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis612.16 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVaida Gerdauskienė
Švietimo institucijaG. Stulpinienės vadybos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Studentu poziuris i ju pasirinkta specialybe motyvacijos stojant studijuojant bei projekcija i ateiti [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 35 puslapiai 
  • G. Stulpinienės vadybos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Vaida Gerdauskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą