Daugelyje šalių pasiteisino vietinių problemų sprendimo vietiniame lygmenyje tendencija, rodanti, kad savo rezultatais efektyvesnis yra vietinių struktūrų, realizuojančių pastangas socialinėms problemoms spręsti, kūrimas. Tai ypač aktualu kalbant apie nedarbo problemą.
Lietuva remdamasi kitų šalių pavyzdžiu tai pat ėmėsi vykdyti "Vietinių užimtumo iniciatyvų skatinimo ir įgyvendinimo programą". Šalyje plėtojama vietinių užimtumo iniciatyvų skatinimo sistema - gyventojų užimtumo didinimo priemonė, netradicinis darbo rinkos instrumentas, tiesiogiai remiantis naujų darbo vietų kūrimą žemiausiame (ūkio subjektų) lygmenyje, betarpiškai vystantis vietinės bendruomenės socialinę ekonominę raidą bei realiai ją konsoliduojantis. Įgyvendinant projektus, didėja bendruomenės narių užimtumas, plėtojama vietinė vystomų verslų infrastruktūra.
Didelio nedarbo teritorijose pilnai nepanaudojamos vietinių gyventojų žinios ir gebėjimai, juos aplenkia vidaus ir užsienio investicijos, ten vangiai kuriamos naujos darbo vietos.
Pagrindinės problemos, varžančios užimtumo didinimą vietiniame lygmenyje:
• plačiai paplitusi nuomonė, kad užimtumo didėjimą lemia tik valdžios institucijų priimami sprendimai;
• trūksta pasitikėjimo ir bendradarbiavimo tarp vietinės valdžios institucijų, privataus sektoriaus, socialinių ekonominių partnerių (profsąjungų ir darbdavių organizacijų), visuomeninių organizacijų;
• trūksta priemonių, ypač finansinių, skatinančių gyventojus pradėti savo verslą, įgyvendinti pažangias idėjas;
• nepakankama valstybinių institucijų (savivaldybių) parama plėtojant smulkų ir vidutinį verslą;
Yra daug įvairių šakų, kuriose galima būtų rengti VUI projektus, ir padėti žmonėm, kurie patys sunkiai savimi pasirūpina(pvz. – neįgalieji, našlaičiai, besigydantys narkomanai, seneliai ir kt ), įsidarbinti.
Šiame kursiniame projekte panagrinėsime aklųjų ir silpnaregių problemas, jų įsidarbinimo galimybes. ...