Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Rinkodara>Lietuvos kaimo turizmo sodybos: paslaugų analizė

Lietuvos kaimo turizmo sodybos: paslaugų analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo tikslas – numatyti priemones kaimo turizmo paslaugų įvairovės ir jų kokybės gerinimui. Kaimo turizmo paslaugų įvairovės ir kokybės teoriniai. Aspektai. Kaimo turizmo samprata. Kaimo turizmo paslaugos. Kaimo turizmo paslaugų kokybė. Kaimo turizmo paslaugų įvairovė ir lemiantys veiksniai. Kaimo turizmo būklė Lietuvoje. Kaimo turizmo raida Lietuvoje. Kaimo turizmo situacija Lietuvoje. Kaimo turizmo tyrimas ir metodika. Tyrimo metodika ir organizavimas. Tyrimo metodas – apklausa (anketa). Imtis. Statistinė duomenų paklaida. Apklausos tyrimo rezultatai. Rezultatų apibendrinimas. Išvados. Santrauka. Summary. Anotacija. Anotation. Priedai (Anketa).

Ištrauka

Aktualumas. Turizmas yra vienas iš sparčiausiai besivystančių verslo sektorių pasaulyje, įtakojantis atskirų regionų ekonominę ir socialinę gerovę bei skatinantis įvairių verslo sektorių (maitinimo, apgyvendinimo, transporto ir kt.) vystimąsi. Spartus turizmo paslaugų paklausos didėjimas rodo didelį šio verslo sektoriaus plėtros potencialą.
Lietuvoje turizmo sektorius gali buti apibūdintas kaip esantis augimo stadijoje ir turintis palankias vystimosi perspektyvas. Turizmo plėtotė Lietuvoje skatina ne tik palankios gamtinės, bet ir ekonominės sąlygos. Lietuva turi mažai naudingųjų iškasenų, beveik neturi specializuotų ūkio šakų, kurių produkcija turėtų didelę paklausą Vakaruose. Tokia maža šalis kaip Lietuva nemaža įplaukų dalis galėtų gauti iš turizmo, kaip eksporto sektoriaus.
Viena iš perspektyviausių turizmo sektoriaus Lietuvoje vystymo krypčių yra kaimo turizmas, įvardinamas kaip turizmo rūšis, apimanti visas turizmo paslaugas, susietas su kaimo aplinkos pažinimu ir poilsiu joje. Kaimo turizmo vystimosi skatinimas akcentuojamas valstybės mastu, siekiant ne tik išplėsti turizmo sektorių, bet tuo pačiu padidinti kaimo gyventoju užimtumą, paspartinti kaimo ekonomini vystimąsi.
Kaimo turizmo sektorius Lietuvoje nemažai analizuotas prieš keletą metu, kuomet pradėjo steigtis pirmosios profesionalios vadybos kaimo turizmo sodybos, galinčios pasiūlyti visas pagrindines kaimo turizmo paslaugas. Šiuo metu visoje Lietuvos teritorijoje turizmo paslaugas siūlo daugiau nei 500 kaimo sodybų, kurios specializuojasi pagal paslaugų kokybės lygį, teikiamų paslaugų kompleksą ir kt. Tačiau didelis kaimo sodybų skaičius negarantuoja turistų pageidaujamų paslaugų užtikrinimo, todėl egzistuoja poreikis ištirti kaimo turizmo paslaugas Lietuvoje ir nustatyti, kaip būtų galima padidinti kaimo turizmo paslaugų vartotojų pasitenkinimą, pagerinant paslaugų kokybę, bei įvairovę.
Kiekvienas klientas nori gauti kokybiškas ir nepriekaištingas paslaugas, klientui svarbu kaip yra pateikiama paslauga, ir ar ji atitinka jų lūkesčius. Norint teikti atitinkamos kokybės paslaugas, reikia sužinoti, kokiais kriterijais remdamasis jis suvokia gaunamos paslaugos kokybę. Viena iš didžiausių apgyvendinimo įmonių problemų yra nekokybiškų ir neįvairių paslaugų teikimas.
Tyrimo objektas – Lietuvos kaimo turizmo sodybos.
Tyrimo tikslas – numatyti priemones kaimo turizmo paslaugų įvairovės ir jų kokybės gerinimui.

Tyrimo uždaviniai:
1. išanalizuoti kaimo turizmo sampratą
2. teoriniu aspektu atskleisti paslaugos bei kokybės ir įvairumo esmę;
3. atlikti empirinį tyrimą, kurio metu išsiaiškinti, kaip žmonės vertina kaimo paslaugų įvairovę ir kokybę.
4. suformuoti priemones, sukuriančias sąlygas kaimo turizmo paslaugų įvairoves plėsti ir kokybei gerinti.
Tyrimo metodika. Tiriant ir analizuojant kaimo turizmo paslaugų įvairovę ir kokybę, naudojami tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizė ir sintezė, monografinis, lyginimo, anketinės apklausos.


Norint apibūdinti poilsį kaime ir suvokti, kas yra kaimo turizmas, reikėtų išsiaiškinti sąvoką "turizmas". Skirtingoje literatūroje pateikiamas skirtingas kaimo turizmo, kaip atskiros turizmo šakos apibrėžimas. Kai kurie apibrėžimai kaimo turizmą tapatina su turizmu mažai apgyvendintose teritorijose. Kiti siūlo siauresnę kaimo turizmo sąvoką, tapatindami jį su kultūriniu, pažintiniu, ekologiniu ar agroturizmu, pabrėždami poilsiaujančių žmonių veiklą kaime.
Pagal Gannoną (1988), ,,kaimo turizmas apibūdinamas (taip pat žinomas kaip ūkio turizmas, agroturizmas ir žaliasis turizmas) apima daug ūkininkų ir kaimo žmonių siūlomų veiklų, paslaugų ir patogumų, skirtų pritraukti turistus į vietovę tam, kad gautų papildomų pajamų savo verslui".
1986 m. Europos Komisijos pateiktame apibrėžime, kaimo turizmas apibūdinimas, kaip "plati koncepcija, apimanti ne tik turizmą ar agroturizmą, t.y. ūkininkų teikiamas apgyvendinimo paslaugas, bet visą turistų veiklą kaime". Ši turizmo rūšis yra patraukli miestiečiams, ieškantiems poilsio kaime atostogų metu, ir gali išplėsti bei prisidėti prie sezoninės ir geografinės turizmo plėtros (kadangi yra mažiau priklausoma nuo oro sąlygų negu masinis turizmas).
Jansens-Verbeke 1990 m. kaimo turizmą apibrėžė kaip apimantį ,, visas turizmo formas, sutinkamas kaimo vietovėse. Esminis bruožas yra regiono urbanizuoto ir kaimiško charakterio prieštaravimas." Šis apibrėžimas remiasi regiono charakteristika, todėl yra prieštaringas. Jis apima keliones kaimo vietose (automobiliu, dviračiu, valtimi, žirgu) taip pat kaip nakvynes. Pastarosios gali būti kaimo viešbučiuose, kempinguose, atostogų kaimeliuose, atostogų namuose ir privačiuose namuose.
Turizmo specialistų R. Sharpley‘aus ir J. Sharpley (1997) nuomone, ,,kaimo turizmas galėtų būti apibrėžiamas ir abstrakčiai, kaip dvasinė būsena, ir technologiškai, susiejant su veikla, tikslais ir kitomis išmatuojamomis, akivaizdžiomis charakteristikomis".
1999 m. oficialioje Europos Komisijos Pagrindinio įmonių departamento Turizmo skyriaus publikacijoje teigiama, kad ,,kaimo turistų tikslas yra vietovė, kuri traukia turistus, atvykstančius pasidžiaugti kraštovaizdžiu ir su juo susijusia veikla. Ir tai yra pagrindinis jų motyvas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRinkodaros diplominis darbas
KategorijaRinkodara
TipasDiplominiai darbai
Apimtis67 puslapiai 
Literatūros šaltiniai30 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis191.23 KB
Autoriusjurga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Rimkus
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos kaimo turizmo sodybos paslaugu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 67 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Rimkus
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą