Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Rinkodara>Marketinginiai naujų prekių kūrimo procesai

Marketinginiai naujų prekių kūrimo procesai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. UAB "Švyturio-Utenos alus" situacijos analizė. Truputis apie "Švyturį". Įmonės situacijos rinkoje tyrimas. Įmonės vidinių galimybių tyrimas. Įmonės naujų prekių kūrimo strategijos formavimas. Naujų prekių kūrimo tikslų išskyrimas. Naujų prekių kūrimo strategijos nustatymas. Idėjų generavimas. Idėjų generavimo šaltiniai. Idėjų generavimo metodų parinkimas. Intuityviniai metodai. Sisteminiai metodai. Sugeneruotų idėjų sąrašas. Idėjų atranka ir patikrinimas. Kas vykdo atranką? Idėjų atrankos kriterijų išskyrimas. Idėjų atrankos būdo parinkimas. Naujos prekės koncepcijos kūrimas. Koncepcijos testo parengimas. Respondentų parinkimas. Apklausos sąlygų nustatymas. Apklausos pravedimas ir rezultatų apibendrinimas. Komercinė rinkų analizė. Bandomasis marketingas. Bandomųjų pavyzdžių testavimas. Rinkos testavimas. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinėje dinamiškoje rinkoje įmonės turi įdėmiai sekti konkurentus ir operatyviai reaguoti į jų veiksmus, siekiant išlaikyti savo dalį rinkoje. Norint ne tik neužleisti pozicijų, bet ir plėsti esamą rinkos dalį įmonė turi rūpintis savo asortimento atnaujinimu, koregavimu, pateikiant vartotojams vis naujų gaminių. Naujų prekių kūrimas – neatsiejama įmonės sėkmingo gyvavimo ir augimo dalis, todėl pagrindinis įmonės marketingo specialistų uždavinys – kurti ir įgyvendinti naujas idėjas.
Mano, kaip būsimos marketingo specialistės uždavinys ir šio darbo tikslas yra sukurti ir pateikti rinkai naują produktą. Savo tyrimams įgyvendinti pasirinkau alaus pramonės lyderę UAB "Švyturio – Utenos alaus" įmonę, kurioje bandžiau išnagrinėti naujų alaus rūšių įėjimo į rinką procesą...

"Švyturys" – seniausia veikianti alaus darykla Lietuvoje, įkurta dar 1784 metais. Per kelis šimtmečius šios Klaipėdos daryklos gaminamą alų pamėgo ne tik pajūrio, bet ir visos Lietuvos gyventojai.
Po karo atstatytoje "Švyturio" alaus darykloje alus pradėtas virti 1946 metais. Iš pradžių jis buvo pilstomas tik į statines ir vežamas į Klaipėdos krašto barus. 1950 metais įmonėje buvo įrengta pilstymo į butelius linija, kuri, augant Klaipėdos alaus paklausai, buvo nuolatos keičiama galingesne.
1960 metais "Švyturio" specialistai sukūrė "Baltijos" alaus receptą. Šis alus tapo "Švyturio" gaminamo alaus grupės flagmanu. 1973 metais "Švyturys" vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo gaminti pasterizuotą alų. Per 1975 metus "Švyturys" išvirė jau 2,76 mln. dekalitrų alaus.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, "Švyturys" buvo reorganizuotas į akcinę bendrovę. Beveik visos akcijos priklausė įmonės darbuotojams, kurie ryžosi įmonės pelną panaudoti jos pertvarkymui. Nuo 1995 metų "Švyturio" alus pradėtas pilstyti į 30 ir 50 litrų statinaites (kegus) ir netrukus tapo vienu populiariausių baruose ir restoranuose pilstomu alumi. 1996 metais buvo pastatyta tuo metu alaus pramonėje pati moderniausia filtravimo sistema.
Puikūs įmonės finansiniai rodikliai, jos gaminamo alaus populiarumas Lietuvoje skatino užsienio investuotojų susidomėjimą. 1999 metų pavasarį įmonės kontrolinį akcijų paketą įsigijo Danijos bendrovė "Carlsberg A/S", viena didžiausių alaus gamybos kompanijų pasaulyje. Atsižvelgdamas į Lietuvos įmonės pasiekimus, Danijos investuotojas nepakeitė "Švyturio" veiklos ir gaminamo alaus. "Carlsberg" pasidalino savo ilgamete patirtimi, atnaujino įmonę, padidino gamybos pajėgumus, pakėlė darbuotojų kvalifikaciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRinkodaros kursinis darbas
KategorijaRinkodara
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis140.88 KB
Autoriusjolanta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Marketinginiai nauju prekiu kurimo procesai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą